Un banner publicitar de mari dimensiuni, care promovează brandul Dedeman, a fost montat invers pe panoul din gara aflată în apropierea Aurocor. Imaginea afișată este răsturnată, ceea ce face ca textul și mesajul reclamei să fie greu de descifrat pentru trecători.
Situația a atras rapid atenția localnicilor, care s-au întrebat dacă nu cumva este vorba despre o campanie neconvențională de marketing. Totuși, lipsa unor indicii clare care să susțină intenția din spatele montajului stârnește mai degrabă suspiciuni legate de o posibilă eroare umană.
Până în acest moment, firma responsabilă de administrarea panoului publicitar nu a comentat incidentul.
Rămâne de văzut dacă situația va fi corectată în următoarele zile sau dacă bannerul va rămâne în poziția nefirească, alimentând speculațiile privind o posibilă strategie menită să atragă atenția tocmai prin greșeală.




